koniec Slovensko – Španielsko
0:5
(0:2)
Komentuje: Michal Sadlek

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Fauly: 14:7.

Druhý polčas bol bohužiaľ pokračovaním prvého dejstva. Španieli mali jasnú prevahu, vo všetkých herných aspektoch boli výrazne lepší a úplne zaslúžene svoj náskok z prvého polčasu ešte zvýraznili. Góly španielskeho celku pridali v 56. minúte Sarabia, v 67. minúte po niekoľkých desiatkach sekúnd na trávniku striedajúci Ferrán Torres a v 71. minúte uzavrel skóre druhým slovenským vlastným gólom Juraj Kucka. Slovensko nepredviedlo smerom dopredu vôbec nič. Za celý zápas nevystrelilo na bránu, nemalo rohový kop a ani jednu nebezpečnú štandardku na útočnej polovici.

Španielsko tak úplne zaslúžene pripravilo slovenskému tímu najťažšiu prehru na veľkých turnajoch a postúpilo do osemfinále. Keďže však Švédi vyhrali v súbežne hranom zápase nad Poľskom 3:2, tak Španieli skončili za severanmi na druhej priečke tabuľky tejto skupiny. Slovensko je na treťom mieste s veľmi negatívnym skóre (2:7), čo ho zrazilo na posledné miesto v tabuľke tímov na tretích miestach skupín. Pre slovenskú reprezentáciu tak bol tento zápas posledným na tomto európskom šampionáte.

90+5

90+4
Žltú kartu za faul na Kokeho na vlastnej polovici dostáva Milan Škriniar (Slovensko).

90+3
Ešte i v úplnom závere zápasu dokázali španielski futbalisti zatlačiť Slovákov k ich pokutovému územiu. Našťastie pre Slovensko ale dokázal Alcântarov nákop na ľavú stranu šestnástky na Albu chytiť brankár Dúbravka.

90+2
Nakoniec sa podarilo Slovensku dostať sa na útočnú polovicu, kombinácia našich hráčov sa ale veľmi rýchlo skončila a lopta sa dostala k brankárovi Simónovi.

90+1
Ani v nadstavenom čase sa dianie na trávniku nemení. Španieli majú loptu na svojich kopačkách a v strede poľa si ju prihrávajú cez presúvajúcich sa Slovákov.

90
Nadstavený čas sú štyri minúty.

90
Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza László Bénes.

89
Oyarzabal si naviedol loptu cez Kucku a okolo Šatku na ľavú stranu šestnástky, odkiaľ vystrelil mimo Dúbravkovej brány.

88
Nezastaviteľný Traoré prenikol sprava do šestnástky a až na tretí pokus mu slovenský hráč dokázal loptu vypichnúť. Odrazená lopta však skončila naspäť na kopačkách Španielov.

87
Thiago Alcântara hľadal krásnym oblúčikom do šestnástky Pedriho, ktorý však loptu nezasiahol a tá nakoniec skončila v rukách brankára Dúbravku.

86
Zápas sa už v podstate len dohráva. Španieli s prehľadom kombinujú okolo slovenského pokutového územia, priamočiaro dopredu sa už ale neženú.

84
Traoré zatiaľ robí v slovenskej obrane poriadny vietor. Loptu si opäť potiahol k slovenskej šestnástke, pri ktorej prihral na Sarabiu. Ten si ale v rozhodujúcom momente predkopol loptu príliš ďaleko.

83
Traoré sa po pravej strane rozbehol k slovenskej šestnástke a až pri nej mu Hubočan loptu vypichol do autu. Po autovom vhadzovaní Španieli zacúvali dozadu.

82
Španieli vysokým presingom narušili slovenskú rozohrávku natoľko, že sa im podarilo loptu získať. Našťastie si však neporozumeli a lopta skončila za bránkovou čiarou.

81
Alba dostal na ľavom krídle hromadu času a priestoru na center, ktorý zakrútil až tesne pred Dúbravkovu bránu. Nabiehajúci Oyarzabal sa v tomto priestore naťahoval za loptou, tú ale tesne zasiahnuť nedokázal.

80
Španieli už prešli viac-menej do tréningového rytmu. Hubočan síce prešiel na ľavom krídle cez Traorého, Španieli ale následne dokázali hrací predmet opäť získať.

79
Španieli dokázali Slovákov vytlačiť za stredovú čiaru. Loptu si už pred vlastnou šestnástkou prihráva hlavne obranná štvorica našej reprezentácie.